Uskedal

with Brak komentarzy
 

Uskedal leży w osłoniętej zatoce fiordu Kvineherad i jest dobrym miejscem by się zatrzymać na noc w drodze na Hardangersfjord. Miejscowość poza kwiaciarnią, fryzjerem i restauracją, nie oferuje wiele atrakcji, ale widoki są wspaniałe.

 

Informacje nautyczne

Zatoka, w której leży przystań, jest osłonięta wyspą Snilstveitø, tworzącą z lądem spektakularne cieśniny. Podejście nie stwarza problemów, a głębokości w porcie są dobre.Informacje praktyczne

W marinie dostępne są prąd i woda, a w budynku klubowym znajdują się łazienki i pralnia. Prysznice uruchamia się wrzucając monetę 10-cio koronową do automatu, a opłatę za pranie należy wrzucić do skarbonki. Postój w marinie kosztuje 100 koron, a za prąd należy się dodatkowe 50. Sumę tę trzeba wrzucić do wiszącej na ścianie budynku klubowego skrzynki, w specjalnej kopercie.

Nieopodal znajduje się sklep, oraz stacja paliwowa gdzie zatankować można zarówno olej napędowy jak i benzynę.

W pobliskich górach jest wyznaczonych wiele tras wspinaczkowych o zróżnicowanym stopniu trudności oraz szlaki piesze, ale tych, którzy na górę wolą wchodzić mniej wymagającą trasą.

Wpadająca tu do fiordu rzeka Uskadalselva jest doskonałym miejscem do połowu łososi i pstrągów, a i wody fiordu obfitują w ryby.


Uskedalen, Hordaland, 5465, NO

Galeria