Tau

with Brak komentarzy
     

Tau to ważne miejsce ze względu na linię promową, przewożącą ze Stavanger około miliona pasażerów rocznie. Z przystani promowej w sezonie letnim odjeżdżają regularnie autobusy do Preikestolenhytta, która jest punktem wyjścia dla wycieczek na Preikestolen.

Informacje nautyczne

Tau łatwo rozpoznać od strony fiordu dzięki charakterystycznemu budynkowi młyna, który dominuje w panoramie miejscowości. Na południowym krańcu zatoki, w której znajduje się przystań promowa, znajduje się marina oferująca wszelkie wygody. Wejście do mariny znajduje się od południa, a miejsca gościnne będą po lewej stronie. Przystań jest dobrze osłonięta, a głębokości są wystarczające dla jachtów żaglowych. Od strony północnej dostępnych jest kilka miejsc gościnnych, jednak głębokości tam pozwalają jedynie na podejście łodzią o małym zanurzeniu.Informacje praktyczne

W budynku nieopodal kei znajdują się łazienki z prysznicami i toaletą. Wewnątrz za opłatą skorzystać można z pralki oraz suszarki. Tam też na na tablicy znajduje się hasło do WiFi. Postój opłaca się wkładając gotówkę do specjalnej koperty, którą należy wrzucić do skrzynki, a oderwany dowód wpłaty umieszcza się w widocznym miejscu na jachcie. Stacja paliwowa znajduje się przy młynie. W marinie dostępny jest sześciotonowy dźwig i warsztat.
W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się centrum handlowe, pub, pizzeria oraz stacja benzynowa. Tam też ulokowany jest bankomat.
Wspomniany wcześniej autobus dla turystów chcących odwiedzić Preikestolen, odjeżdża spod przystani promowej. Linia w sezonie obsługiwana jest przez dwie firmy: Tide (można kupić łączony bilet z promem ze Stavanger) oraz Boreal.


Tau, Rogaland, 4124, NO

Galeria