Tanie loty do Norwegii

with Brak komentarzy

Tanie loty do Norwegii

Dzięki popularności latania w Norwegii, istnieje tam gęsta sieć lotnisk, których znaczna część obsługuje połączenia międzynarodowe. Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, do Norwegii masowo zaczęli przyjeżdżać Polacy w poszukiwaniu pracy, co spowodowało rozwój połączeń między oboma krajami. Poniżej znajdziecie wskazówki jak wyszukać tanie loty do Norwegii.

Loty z Polski do Norwegii

Bezpośrednio do wielu miast Norwegii można dolecieć niemal z każdego zakątka Polski. Najbardziej rozbudowaną sieć połączeń posiada Wizzair, a przy tym tą linią polecimy zdecydowanie najtaniej. Przy tak niskich cenach, nie należy oczekiwać nadmiaru komfortu, tych kilka godzin można jednak w samolocie wysiedzieć. Norwegian z kolei oferuje większy komfort na pokładzie swoich nowoczesnych samolotów, ale ceny biletów są zwykle wyższe. Ryanair oferuje standard i ceny zbliżone do linii Wizzair. Najdroższy w stawce jest zdecydowanie SAS, który należy do sieci Star Alliance, przez co oferuję bardzo rozbudowaną sieć połączeń. Niestety SASem z Polski bezpośrednio dolecieć można jedynie do Oslo i Bergen. Znacznie większy wybór miejsc docelowych będziemy mieli decydując się na przesiadkę w Kopenhadze (połączenie z Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa) albo w obu miastach Norwegii. Loty z przesiadką można też rezerwować w linii Norwegian.

Zarówno Wizzair, Ryanair, jak i Norwegian pobierają dodatkowe opłaty za większy bagaż, dlatego warto się zastanowić w co się pakujemy i czy zabieramy rzeczy naprawdę potrzebne. Ceny biletów są zmienne i najczęściej rosną ze zbliżającą się datą wylotu. Dlatego warto planować podróż z dużym wyprzedzeniem.

Loty z Warszawy

Norwegian: Oslo (Gardermoen)
Wizzair: Oslo (Torp), Bergen
Ryanair (z Modlina): Oslo (Torp)

Loty z Krakowa

Norwegian: Oslo (Gardermoen), Bergen, Trondheim, Stavanger
Ryanair: Oslo (Torp)

Loty z Gdańska

Norwegian: Oslo (Gardermoen)
Wizzair: Oslo (Torp), Bergen, Trondheim, Stavanger, Ålesund, Kristiansand, Haugesund, Molde
Ryanair: Oslo (Torp)
SAS: Oslo (Gardermoen), Bergen

Loty z Katowic

Wizzair: Oslo (Torp), Bergen, Stavanger

Loty ze Szczecina

Norwegian: Oslo (Gardermoen)
Wizzair: Oslo (Torp), Bergen, Stavanger

Loty z Poznania

Wizzair: Oslo (Torp)
Ryanair: Oslo (Torp)

Loty z Wrocławia

Wizzair: Oslo (Torp)
Ryanair: Oslo (Torp)

Loty z Lublina

Wizzair: Oslo (Torp)

Loty z Berlina

Do Berlina łatwo dojechać pociągiem albo autobusem. Polski Bus przy odpowiednio wczesnej rezerwacji oferuje bilety nawet za złotówkę. Bezpośrednio na lotnisko w Berlinie dowiezie nas na przykład firma Interglobus ze Szczecina albo Flixbus z Poznania.
Norwegian: Oslo (Gardermoen), Bergen, Stavanger
SAS: Oslo (Gardermoen)

Loty wewnątrz Norwegii

Ze względu na znaczną rozpiętość Norwegii, mało rozbudowaną sieć dróg oraz przeszkody naturalne w postaci gór i fiordów, po Norwegii najwygodniej podróżować samolotem. Lot z południowego krańca na odległą północ trwa zaledwie kilka godzin, podczas gdy samochodem ten dystans pokonuje się przez kilka dni. Krajowe loty w Norwegii obsługiwane są przez trzy linie lotnicze: SAS, Nowegian i Widerøe.

Transport z lotniska w Norwegii

O tym jak wydostać się z lotniska, więcej przeczytacie tutaj: transport z lotniska.


Galeria