Strusshamn

with Brak komentarzy
    

Na Askøy, oddalonej o kilka mil od Bergen, leży spokojny port jachtowy z wszelkimi wygodami. Naturalny port w zatoce był wykorzystywany od wieków, a jego znaczenie wzrosło po otwarciu zajazdu pod koniec siedemnastego wieku. W Strusshamn działała przetwórnia odpadów wełnianych, a przez pewien czas także stocznia jachtowa. Do dzisiaj w zabudowie zachował się dawny klimat spokojnej osady portowej.
Z pobliskiego Kleppestø można przetransportować się do Bergen szybkim promem.

Informacje nautyczne

Port znajduje się w doskonale osłoniętej ze wszystkich stron zatoce, do której wejście nie sprawia kłopotów. Głębokości wewnątrz są w granicach kilku metrów, poza wypłyceniami przy brzegach. Miejsca gościnne znajdują się w północno zachodniej części zatoki, po lewej stronie od wejścia, tuż przy zajeździe (Gjestegiveri).Informacje praktyczne

W porcie można skorzystać z łazienek i pralni, na kei dostępne są prąd i woda. W razie potrzeby można skorzystać z usług serwisowych w pobliskim warsztacie. Na miejscu całodobowo można zatankować olej napędowy. Około trzysta metrów na północ od portu znajduje się małe centrum handlowe. W budynku zajazdu jest też przychodnia lekarska.
Opłatę za postój uiszcza się w automacie przy budynku serwisowym.


Strusshamn, Hordaland, 5318, NO

Galeria