Skudeneshavn

with Brak komentarzy
    

Na południowym krańcu wyspy Karmøy leży senne miasteczko Skudeneshavn. Dawniej był to prężny ośrodek rybołówstwa, który dzisiaj stał się miejscem letniego wypoczynku. Miasteczko zachowało dawny układ zabudowy nadający mu niepowtarzalny charakter.

Informacje nautyczne

Wejście do portu wiedzie wśród licznych skał i płycizn, dlatego należy dokładnie trzymać się wytyczonej drogi podejścia. Miejsca gościnne znajdują się wewnątrz zatoki w ścisłym centrum, należy jednak zwrócić uwagę na wypłycenia. Port jest doskonale osłonięty, co umożliwia postój w każdych warunkach. Na miejscu można skorzystać z łazienek i toalet.Informacje praktyczne

Od 29-go czerwca do 2-go lipca 2017 roku w Skudeneshavn będzie miał miejsce doroczny festiwal piosenki różnej, co z jednej strony stanowi atrakcję, ale trzeba się liczyć z tym, że w porcie będzie trudno o miejsce. Poza okresem festiwalu, tłoczno się może robić w weekendy, szczególnie jeśli pogoda dopisuje.

Ze Skudenehavn niedaleko jest na lotnisko w Haugesund, skąd kilka razy w tygodniu odlatują samoloty do Gdańska, Kopenhagi i Londynu.


Skudeneshavn, Rogaland, 4297, NO

Galeria