Sandnes

with Brak komentarzy
 

Sandnes i Stavanger to naczynia połączone. Oba miasta wrastają w siebie tak mocno, że dziś nie sposób już powiedzieć gdzie jedno się zaczyna, a drugie kończy. Sandnes leży u krańca Gandsfjorden i jest doskonałym portem na wszelkie warunki pogodowe. Port znajduje się w samym centrum miasta, gdzie dostępne są centra handlowe, restauracje, puby, kino, sala koncertowa, biblioteka i wiele innych miejsc zaspokajających cywilizacyjne potrzeby.

Informacje nautyczne

Miejsca gościnne położone są na samym krańcu fiordu, tuż obok domu kultury. Cumuje się alongside, a głębokości są wystarczające również dla większych jachtów. Przy kei dostępne są prąd i woda.Informacje praktyczne

Opłatę za cumowanie należy uiścić w recepcji domu kultury odległym o kilka kroków od kei. Tam też można pobrać klucz do pomieszczeń serwisowych z łazienką i pralnią. Koszt postoju to 100 koron za dobę dla łodzi do 40 stóp i 50 koron dla większych. Za podłączenie do prądu zapłacić trzeba 45 koron, a depozyt za klucz to 215 koron, z czego 200 jest zwrotne. W centrum informacji turystycznej między majem a październikiem można bezpłatnie wypożyczyć rower opłacając depozyt. Tuż obok informacji turystycznej znajduje się stacja kolejowa skąd co kilkanaście minut odjeżdżają pociągi do Stavanger i w kierunku Egersund. W inne miejsca można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – dworzec znajduje się w tym samym miejscu. Na lotnisko można dojechać autobusem Flybussen lub autobusem miejskim nr 42.
Będąc w Sandnes warto przespacerować się wzdłuż potoku wypływającego ze Stokkalandsvatnet, albo wybrać się na Dalsnuten, skąd podziwiać można panoramę okolicznych fiordów, Stavanger i Sandnes. W okolice Dalsnuten podjechać można autobusem nr 29.

O tym jak dojechać na pobliskie lotnisko w Sola czytajcie tutaj.


Sandnes, Rogaland, 4398, NO

Galeria