Norheimsund

with Brak komentarzy
 

Na zachodnim brzegu Hardangersfjorden leży Norheimsund, liczące nieco ponad 2 tysiące mieszkańców. W miasteczku znaleźć można wiele sklepów, restauracji i punktów usługowych, wliczając aptekę i sklep monopolowy. O pół godziny spacerem oddalony jest widowiskowy wodospad Steinsdalsfossen.

Informacje nautyczne

Przystań dla gości leży na samym końcu zatoki i stanowi spokojny port przy każdej pogodzie. Marina wyposażona jest we wszelkie wygody, a głębokości są wystarczjące dla dużych jachtów. Podejście nie jest kłopotliwe, o ile ma się na uwadze wypłycenia  w niektórych miejscach zatoki.Informacje praktyczne

Na kei znajduje się przyłącze prądu i woda. Łazienki i pralnia znajdują się w budynku serwisowym, gdzie jest także wiata ze stolikami. Po wniesieniu opłaty, należy zapytać o kod dostępu otwierający drzwi. Prysznice uruchamiane są przez wrzucenie żetonu do automatu. Żetony można nabyć w biurze mariny lub pobliskim sklepie. Za postój zapłacimy 170 koron, a jeden żeton pozwalający na cztero minutową kąpiel, kosztuje 20 koron. Przy marinie znajduje się stacja paliwowa. W Norheimsund działają firmy serwisujące łodzie, gdzie w razie potrzeby można szukać pomocy.

Warto odwiedzić Muzeum Morskie, gdzie restaurowane są lokalne łodzie, oraz przespacerować się do wodospadu, który można podziwiać stojąc za ścianą spadającej wody.

Miasteczko jest skomunikowane z Bergen linią autobusową 930. Na drugą stronę fiordu


Galeria