Mapy morskie w Internecie – Kystverket

with Brak komentarzy
Kystverket

Kystverket jest agencją rządową podległą Ministerstwu Transportu odpowiadającą za bezpieczeństwo transportu morskiego, jego rozwój, a także wszelką infrastrukturę związaną z transportem morskim. Do zadań Kystverket należy też przygotowanie i aktualizacja map nautycznych we współpracy z Kartverket – agencją odpowiadającą za dane geodezyjne.

Mapy morskie Norwegii online

Mapy, między innymi nautyczne, są udostępnione bezpłatnie na stronach internetowych obu agencji: kart.kystverket.no i www.norgeskart.no.
Aby wyświetlić warstwę nautyczną w serwisie kystverket.no, w lewym dolnym rogu należy wybrać „Bakgrunnskart” i „Sjøkart” (trzeba przewinąć pojawiający się pasek w prawo), a na stronach norgeskart.no w opcjach po lewej stronie wybrać „Kartvalg” > „Sjø” > „Hovedkart”. W obu wpadkach mapa jest dokładnie taka sama, serwisy różnią się jednak dostępnymi opcjami.
Wśród dostępnych funkcji jest możliwość zmierzenia odległości, obszaru, wyświetlenia danych pogodowych, odczytów AIS itp. Znaczenie norweskich określeń można sprawdzić w tym podręcznym słowniczku.

 

kystverket