Locja – Havneguiden

with Brak komentarzy

HavneguidenHavneguiden to seria przewodników po portach Skandynawii, wybrzeża Bałtyku oraz Grecji, Albanii, Czarnogóry, Chorwacji i Słowenii. Poszczególne tomy są dostępne w różnych wersjach językowych. W każdym z nich znajduje się opis kilkuset portów i przystani, zawierający informacje nautyczne oraz ogólny opis miejsca ilustrowany zdjęciem lotniczym z zaznaczoną trasą podejścia i orientacyjną mapką. Poglądowa mapa na pierwszych stronach pozwala na szybkie odszukanie interesującego nas miejsca. Każda z przystani opisana jest na oddzielnej stronie, a spiralne spięcie kartek ułatwia użytkowanie w trakcie żeglugi.

Tomy 1, 2, 3, 4, 9 i 11 zawierają skróconą wersję angielską przy każdym z opisów. Tom 5 wydany jest w dwóch wersjach językowych (norweskiej i szwedzkiej) i tylko wersja szwedzka zawiera podsumowanie w języku angielskim. W tomach 6, 7 i 8 angielskiego podsumowania brak. Nowe wydanie tomu 7, planowane na rok 2018, będzie zawierać brakujący fragment wybrzeża Szwecji pomiędzy obszarami opisanymi w tomach 7 i 8.
Tom obejmujący Chorwację, Czarnogórę i Słowenię wydany został w wersji niemieckiej i angielskiej, a locja Grecji dostępna jest tylko w języku niemieckim.

Havneguiden 1 Svinesund – Langesund (norweski, angielski)
Havneguiden 2 Langesund – Lindesnes (norweski, angielski)
Havneguiden 3 Lindesnes – Bergen (norweski, angielski)
Havneguiden 4 Bergen – Kirkenes (norweski, angielski)
Havneguiden 5 Göteborg – Svinesund (norweski, angielski, szwedzki)
Havneguiden 6 Danmark og sydvestlige Sverige (duński, szwedzki, niemiecki)
Hamnguiden 7  Söderköping – Skanör, Gotland, Öland, Bornholm (szwedzki, duński)
Hamnguiden 8  Arholma – Söderköping (szwedzki)
Hamnguiden 9, Göta kanal med Vänern och Vättern (szwedzki)
Hafenguide 11, Flensburg – Danzig (Gdańsk) (niemecki, angielski)
Hafenguide Griechenland 1 (niemiecki) – obejmuje zachodnie wybrzeże Grecji i Albanię
Harbour Guide Croatia – Montenegro – Slovenia (niemiecki, angielski)

Całość dostępna jest też w wersji elektronicznej. Roczny dostęp do wersji online kosztuje 298 koron norweskich. Można też pobrać aplikację na urządzenia mobilne gdzie dostęp do pojedynczych tomów kosztuje 169 koron.

Więcej informacji znaleźć można na stronach wydawnictwa.