Leirvik

with Brak komentarzy
    

W połowie drogi między Stavanger a Bergen, w pasie międzynarodowej drogi E39, leży Leirvik. Miasto jest dobrze skomunikowane z większymi ośrodkami, a z pobliskiego lotniska Stord można dolecieć do Molde, Oslo i Bilund w Danii. Płynąc wzdłuż wybrzeża Norwegii warto się tu zatrzymać dla odpoczynku, czy zrobienia zapasów, a przy okazji skorzystać z uroków cywilizacji. W Leirvik jest kilka dobrych restauracji, można też zajrzeć do muzeum morskiego, które znajduje się tuż przy porcie.

Informacje nautyczne

Przystań dla gości położona jest w głębi zatoki, do której wejście nie nastręcza kłopotów. Poza najdalszym pomostem, gdzie wypłyca się do jednego metra, głębokości są w granicach od kilku do kilkunastu metrów. Bez kłopotu można więc cumować większymi jednostkami.Informacje praktyczne

W kontenerach po południowej stronie przystani można skorzystać z łazienek i pralni, na kei dostępne są prąd i woda. Opłatę za postój należy uiścić w automacie. Przystań znajduje się w centrum miasta, zatem w pobliżu jest wiele sklepów, restauracji, a także przychodnia lekarska.
Po północnej stronie portu znajduje się terminal autobusowy, skąd łatwo można dojechać zarówno do Bergen, jak i Stavanger, linią Kystbussen. Lokalne połączenia obsługuje Skyss.
W razie konieczności dokonania napraw, można spróbować skorzystać z usług zlokalizowanej tuż przy porcie stoczni Oma, lub firmy Aasheim Slipp AS w Sagvåg po zachodniej stronie wyspy Stord.


Stord, Hordaland, 5409, NO

Galeria