Larvik

with Brak komentarzy
 

Położone na zachód od stolicy Norwegii Larvik, jest skomunikowane linią kolejową z Oslo i pobliskim lotniskiem Sandefjord-Torp. Larvik jest rodzinnym miejscem Thora Heyerdahla oraz Colina Archera, o których informacje można odnaleźć w lokalnym muzeum.

Informacje nautyczne

W centrum Larvik, u ujścia rzeki, znajduje się przystań Fitzøe Brygge, gdzie postój jest dozwolony nie dłużej niż dobę. Na dłużej można zatrzymać się w marinie Larvik båtforening położonej nieco na wschód od centrum w pobliżu dobrze widocznego kościoła. Nawigowanie przy podejściu nie powinno stanowić problemu.Informacje praktyczne

Niewątpliwą atrakcją Larvik jest hotel SPA Farris Bad ze swoim centrum odnowy, basenem i różnego rodzaju saunami, po skorzystaniu z których można zanurzyć się we fiordzie.
W mieście można się zaopatrzyć we wszelkie artykuły bądź spędzić czas w licznych restauracjach i kawiarniach. Stacja kolejowa znajduje się o kilka kroków od przystani, a nieco dalej jest port promowy obsługujący linię do Hirshals w Danii. W samym Larvik nie ma stacji paliwowej, ale zatankować można w nieodległym Stavern u krańca Larvikfjorden.


Larvik, Vestfold, 3285, NO

Galeria