Kopervik

with Brak komentarzy
   

Podążając wzdłuż wybrzeży Norwegii przez cieśninę Karmsund, można zatrzymać się w Kopervik, leżącym na wschodnim brzegu Karmøy, w połowie drogi między Skudeneshavn a Haugesund. To senne, liczące dziś około dziesięciu tysięcy mieszkańców miasteczko, w nieodległej przeszłości było centrum przemysłu rybnego, a korzeniami sięga czasów Wikingów.

Informacje nautyczne

Miejsca dla gości leżą we wnętrzu wdzierającej się wgłąb miasta zatoki, tuż przed zwodzonym mostem. Zatoka jest przestronna i nie stwarza problemów nawigacyjnych. Alternatywnie można szukać miejsca na przystani przy Austreimneset, położonej o milę na północ.Informacje praktyczne

W miejscu dzisiejszego centrum Kopervik, znajdowała się zbudowana przez króla Sverre warownia, zwana Treborg. Tak też i dzisiaj nazywa się tę część miasteczka, pełną małych sklepików, kawiarni i restauracji. Na początku czerwca odbywa się tu dorocznie festiwal, wypełniający uliczki muzyką i innymi atrakcjami. Do okolicznych miejscowości można dojechać publicznymi autobusami, a  nieodległe lotnisko Haugesund ma bezpośrednie połączenie z Gdańskiem.

Stacja paliwowa znajduje się przy Austreimneset w zatoce Nordalsvågen.


Galeria