Jondal

with Brak komentarzy
   

Pomiędzy lodowcem Folgefonna a fiordem Hardanger leży Jondal. W tej niewielkiej miejscowości znaleźć można wiele atrakcji, a po szczegóły najlepiej udać się do centrum informacji turystycznej. Można tu na przykład wykupić wycieczkę po lodowcu, albo wyprawę kajakiem po fiordzie. Na lodowcu działa letnie centrum narciarskie, co jest nie lada gratką dla miłośników szusowania po śniegu.

 

Informacje nautyczne

Marina oferuje około dwunastu miejsc gościnnych po zewnętrznej stronie ostatniego pomostu. Na kei jest przyłącze prądu i woda, a tuż obok znajduje się budynek klubowy z łazienkami i pralnią. W cenie dwustu koron zawierają się wszystkie te udogodnienia.

Podejście nie stwarza problemów, a głębokości na wszystkich miejscach są rzędu kilku metrów. Zwrócić należy jedynie uwagę na kursujący na drugą stronę fiordu prom samochodowy.Informacje praktyczne

W porcie jest dostęp do bezprzewodowej sieci, a hasło można znaleźć na stronie mariny: www.jondalbaathavn.no. Budynek klubowy dostępny jest od 7 do 23. W przypadku gdyby okazał się zamknięty, należy zadzwonić pod podany przy drzwiach numer. W przypadku braku wolnych miejsc, można też zacumować nieopodal, przy sklepie Joker, gdzie znajduje się też stacja paliwowa.

Centrum narciarskie oddalone jest o 19 kilometrów, które można pokonać autobusem odjeżdżającym z Jondal o 9:55. Sprzęt narciarski wypożyczyć można na miejscu.


Jondal, Hordaland, 5629, NO

Galeria