Hommersåk

with Brak komentarzy
  

Hommersåk to miejscowość licząca dziś około 6000 mieszkańców położona na krańcu Riskafjorden. Może być miejscem wypadowym dla przyjemnych spacerów po okolicznych lasach, czy wzgórzach okalających Gandsfjorden, skąd rozciąga się wspaniała panorama okolicy.

Nautycznie

Miejsca gościnne mariny Riska Båtforening leżą na zewnątrz najdalszego pomostu po wschodniej stronie Hommersåkvågen. Głębokości są tam dobre, jednak przy północnym wietrze postój  może być uciążliwy.
Dodatkowo kilka miejsc dla odwiedzających znajduje się w głębi zatoki po stronie zachodniej. Trzeba mieć na uwadze, że głębokości spadają tam do 1,7 metra. Opłata za cumowanie w wysokości 75 koron pobierana jest w pobliskim Pizzabakeren.

Praktycznie

Tuż przy porcie znajduje się centrum handlowe Bryggen ze sklepem spożywczym, sportowym, apteką itp. Wewnątrz dostępna jest toaleta. W najbliższej okolicy jest kilka innych sklepów, poczta, warsztaty naprawcze, żaglownia, a przy Riska Sveis dostępny jest slip dla łodzi o długości do 70 stóp. W porcie można zatankować benzynę i olej napędowy.
Do Sandnes jeździ autobus nr 21, a do Stavanger można się dostać szybkim promem.

Hommersåk, Rogaland, 4395, NO

Galeria