Herøysund

with Brak komentarzy

 


Przy wejściu do Hardangersfjorden, na wschodnim brzegu, leży Herøysund. W tym zacisznym miejscu można przeczekać niepogodę, uzupełnić zapasy, albo po prostu cieszyć się pięknem okolicy.

Informacje nautyczne

Herøysund leży nad cieśniną oddzielającą stały ląd od wyspy Herøy. Przy północnym krańcu cieśniny znajduje się przystań dla małych łodzi, a obok jest też niewielka keja dla większych jachtów odwiedzających to miejsce. Przy tym pomoście głębokości są dobre. Można też cumować przy komunalnym nabrzeżu, nieco bardziej na południe. Na wszystkich tych miejscach można stać spokojnie   również w  niesprzyjających warunkach. Cieśnina jest wystarczająco szeroka i głęboka, by przepłynąć nią nawet większymi jednostkami.Informacje praktyczne

Na przystani Herøysund Båtforening jest dostęp do prądu i wody. Na miejscu są też toalety i łazienka, a nieopodal znajduje się niewielki sklep. Z Herøysund można wybrać się na pobliskie szczyty Manen (984 m n.p.m.) i Englafjell (1200 m n.p.m.). Cała wycieczka może potrwać do dziesięciu godzin.


Herøysundet, Hordaland, 5462, NO

Galeria