Fjelbergsund

with Brak komentarzy
 

Fjelbergsund to cieśnina oddzielająca wyspy Fjelbergøya i Borgundøya. Przystań dla gości znajduje się na większej z nich – Borgundøya.

Informacje nautyczne

Wejście do cieśniny od obu stron jest wąskie, ale nie sprawia kłopotu. Głębokości pozwalają na wpłynięcie większymi jednostkami. Pomost dla odwiedzających znajduje się na krańcu niewielkiej zatoki wbijającej się w wyspę, na prawo od przystani promowej. Jest tu miejsce dla kilkunastu łodzi. Manewrując w cieśninie trzeba mieć na uwadze mogący pojawić się prom. Jego obecność trzeba też uwzględnić cumując do pomostu, gdyż generuje on dokuczliwe fale.Informacje praktyczne

Pomost gościnny znajduje się tuż przy sklepie, gdzie zaopatrzyć się można w artykuły codziennego użytku oraz opłacić pobyt. Na miejscu jest przyłącze prądu i woda. Łazienki, gdzie jest też dostępna pralka i suszarka, znajdują się przy przystani promowej, w przyziemiu domu mieszkalnego.  Warto wybrać się na wznoszące się na wysokość 462 m n.p.m. wzgórze Borgundnuten. Wycieczka ta zajmuje około czterech godzin.


Fjelberg, Hordaland, 5459, NO

Galeria