Egersund

with Brak komentarzy
    

Egersund to jeden z nielicznych portów znajdujących się w południowo zachodniej części wybrzeża Norwegii. Stara zabudowa centrum z wąskimi uliczkami, przy których odnaleźć można liczne restauracje i kawiarnie, tworzy szczególny, typowo norweski klimat dawnej rybackiej osady. Dzisiaj miasto jest ośrodkiem przemysłowym, czemu sprzyja duży port, linia kolejowa i bliskość trasy E39.

Informacje nautyczne

Marina gościnna znajduje się w ścisłym centrum miasta. Od strony morza wchodzić można zarówno od północnej jak i południowej strony Eigerøya, przy czym wejście południowe jest łatwiejsze. Wejście północne przecięte jest mostem o prześwicie 22 m. Należy zwrócić uwagę na występujące w cieśninie prądy, podwodne skały oraz duży ruch statków.Informacje praktyczne

Tuż przy przystani znajdują się łazienki, toalety oraz pralnia. W niewielkiej odległości odnaleźć można różnego rodzaju sklepy oraz liczne punkty gastronomiczne. Warto wybrać się na wycieczkę do latarni morskiej Eigerøy, w pobliże której można dojechać autobusem nr 83.
Z Egersund regularnie kursują pociągi do Stavanger i nieco rzadziej do Kristiansand i Oslo.


Egersund, Rogaland, 4378, NO

Galeria